Zagadki kryminalne
Panny Fisher

Jej broń to seksapil

Od 6 kwietnia, sobota 17:30

O serialu

Lata dwudzieste XX wieku. Ogarnięte namiętnością i jazzem australijskie miasto Melbourne. Po latach spędzonych za granicą, do rodzinnego miasta wraca niezależna i wyzwolona panna Phryne Fisher. Kobieta od razu wpada w sam środek kryminalnego światka.

Początkowo wzbudza w lokalnych policjantach irytację. Szybko okazuje się jednak, że dzięki sprytowi, inteligencji i niekonwencjonalnemu podejściu do spraw, jest niezastąpiona w rozwiązywaniu zawiłych zagadek kryminalnych. Wyposażona w perłowo-złoty pistolet i bezkompromisowy charakter panna Fisher rozpoczyna współpracę z inspektorem Robinsonem i swoją karierę jako detektyw. Więcej o serialu

Opisy odcinków

odcinek 1 - 6 KWIETNIA, SOBOTA 17:30
Panna Fisher wraca do Melbourne po latach spędzonych za granicą. Niedługo po zameldowaniu w hotelu, angażuje się w pierwszą kryminalną zagadkę: otruty mąż, szmuglerzy kokainy, skorumpowani policjanci. Rozwiązanie tajemnicy zbrodni nie przeszkodzi jej w bliskim poznaniu z nieziemsko przystojnym, rosyjskim tancerzem - Sashą De Lisse.
odcinek 2 - 6 KWIETNIA, SOBOTA 18:50
Panna Fisher i jej pokojówka Dot wybierają się w podróż koleją, by odpocząć na wsi od miejskiego zgiełku. Początkowo beztroska wyprawa szybko zamienia się niebezpieczną intrygę, podczas której pani detektyw zostanie zmuszona do użycia swojego nieodłącznego towarzysza – perłowo-złotego pistoletu.
odcinek 3 - 13 KWIETNIA, SOBOTA 17:30
Panna Fisher, ubrana w zjawiskową suknię, wybiera się na przyjęcie. Impreza zostaje przerwana przez tajemniczą zbrodnie i szantaż. Panna Fisher, aby rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę, będzie musiała przypomnieć sobie swoje dawne umiejętności… latanie samolotem.
odcinek 4 - 13 KWIETNIA, SOBOTA 18:50
Zostaje zabity młody mężczyzna z błękitnym tatuażem. Poszlaki tej tajemniczej zbrodni zawiodą panią detektyw w anarchistyczne rewiry, gdzie pozna przystojnego i nieobliczanego buntownika.
odcinek 5 - 20 KWIETNIA, SOBOTA 17:30
W Eastern Market zostaje znalezione ciało młodego mężczyzny. Tym razem, panna Fisher zmierzy się z alchemią, trucizną, tajemnicami egzotycznej dzielnicy żydowskiej i… pociągającym Simonem Abrahams.
odcinek 6 - 20 KWIETNIA, SOBOTA 18:50
Panna Fisher pędzi spóźniona na spektakl i szczęśliwie, dla pewnej starszej pani i jej przystojnego wnuka, ratuje ich przed chuliganami. Jednak to nie koniec intensywnych wrażeń tego wieczoru. Dochodzi do niespodziewanej śmierci jednego z aktorów, mających zagrać w przedstawieniu.
odcinek 7 - 27 KWIETNIA, SOBOTA 17:30
Dziesięć lat wcześniej siedmiu żołnierzy było świadkami śmiertelnego wypadku w Montparnasse. Dwóch z nich obecnie nie żyje, inni dwaj w obawie o własne życie zwracają się o pomoc do panny Fisher. Okazuje się, że ofiarą wypadku był malarz Pierre Sarcelle, a jedną z jego modelek – młodziutka panna Fisher. Pani detektyw nie tylko stawi czoło kryminalnej zagadce, ale też własnej przeszłości.
odcinek 8 - 27 KWIETNIA, SOBOTA 18:50
W niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowana znana dziennikarka i autorka bajek. Panna Fisher, aby rozwiązać zagadkę zabójstwa, zatrudnia się w redakcji ofiary. Szybko zauważa, że dawne miejsce pracy dziennikarki to codzienna, ostra rywalizacja i zawiść, a koleżanki z pracy stają się głównymi podejrzanymi. Panna Fisher spróbuje odkryć, która z nich miała największy motyw, by zabić utalentowaną pisarkę.
odcinek 9 - 4 MAJA, SOBOTA 17:30
W dzielnicy St Kilda ma odbyć się pierwsza Parada Kwiatów. Na Królową Kwiatów zostaje wybrana, nie kto inny, a piękna panna Fisher. Dostaje zadanie przygotowania grupy młodych dziewczyn do godnego reprezentowania miasta podczas parady. Gdy jedna z uczennic znika,  panna Fisher musi rozwiązać zagadkę i tym samym poznać mroczne sekrety St Kildy.
odcinek 10 - 4 MAJA, SOBOTA 18:50
Panna Fisher zajmuje się sprawą tajemniczej śmierci jednej z pracownic fabryki. Detektyw podejrzewa, że nie był to zwykły wypadek przy pracy. Prosi swoją przyjaciółkę Dot, by ta zatrudniła się w fabryce i dogłębnie zbadała sytuację panującą w zakładzie.
odcinek 11 - 11 MAJA, SOBOTA 17:30
Do Melbourne przybywa cyrk. Wspaniałe występy i magiczna aura zostają zakłócone przez tajemnicze morderstwo. Panna Fisher zatrudnia się jako asystentka jednego z artystów, by od podszewki poznać sprawę zabójstwa. Wstąpienie do cyrku przypomni pannie Fisher tragiczne wydarzenia z przeszłości – zaginięcie jej ukochanej, młodszej siostry.
odcinek 12 - 11 MAJA, SOBOTA 18:50
Przed przyjęciem kostiumowym dochodzi do strasznego zdarzenia – młoda dziewczyna topi się w fontannie ciotki Prudence. Podejrzanymi stają  się wszyscy domownicy posiadłości, także kuzynki panny Fisher.
odcinek 13 - 18 MAJA, SOBOTA 17:30
W tajemniczych okolicznościach ginie handlarz antykami. Śledztwo wiedzie pannę Fisher do Murdocha Foyle'a, mężczyzny podejrzanego o porwanie jej siostry. W Fisher narastają wątpliwości, a sprawa staje się coraz bardziej zawiła. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę śmierci Monktona i zaginięcia swojej siostry?

opis postaci

< >

Phryne Fisher

Niezwykle przenikliwa, skuteczna i seksowna pani detektyw. Ta niezależna i wyzwolona kobieta nie miała łatwego dzieciństwa - żyła w skrajnej biedzie, a jej ukochana dwunastoletnia siostra zaginęła. I Wojna Światowa odmieniła jej los i sprawiła, że zaczęła żyć w luksusie. Nigdy jednak nie zapomniała o swojej przeszłości, która sprawiła, że jest głęboko wrażliwą i empatyczną kobietą. Po latach spędzonych za granicą, Fisher wraca do Melbourne i wpada w centrum kryminalnych zagadek tego miasta.

Jack Robinson

Inspektor policji w Melbourne. Jego życie i charakter zmieniła I Wojna Światowa, po której rozstał się z żoną. Mężczyzna pochodzi z klasy robotniczej.Jest rzeczowy, wymagający i nie toleruje głupoty. Z panną Fisher łączą go niebanalne, z pozoru czysto zawodowe stosunki. Bardzo ceni jej przenikliwość w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, chociaż jej wścibskość potrafi wzbudzić w nim niemałą irytację.

Dorothy Williams

Konserwatywna katoliczka i przedstawicielka klasy robotniczej. Jej spokojne życie zupełnie się zmienia, gdy zostaje zwolniona z pracy i staje się pokojówką panny Fisher. Kobiety łączy nie tylko relacja zawodowa. Dot szybko staje się przyjaciółką Fisher, jej powierniczką i nieocenioną współpracownicą w śledztwach detektywistycznych.

Hugh Collins

Młody posterunkowy. Jest naiwny i nieśmiały. Za wszelką cenę chce zaimponować swojemu szefowi – inspektorowi Robinsonowi. Łatwowierność i uległość Hugh wykorzystuje panna Fisher, która wyciąga z niego wszelkie tajne informacje, dotyczące policyjnych śledztw. Hugh jest też po uszy zakochany w pokojówce panny Fisher – Dot.

Bert

Optymistycznie nastawiony do życia, serdeczny mężczyzna. Przedstawiciel i aktywista klasy robotniczej. Wraz ze swoim przyjacielem, o imieniu Cec, jest właścicielem taksówki. Często okazuje się pomocny dla panny Fisher w jej detektywistycznych śledztwach.

Cec

Przyjaciel i współpracownik Berta, który pomimo młodszego wieku, więcej widział od swojego starszego przyjaciela – w przeszłości był bowiem marynarzem. Pomimo doświadczenia i licznych podróży, bez Berta nie poradziłby sobie jednak w Melbourne. Cec jest też genialnym obserwatorem i posiada niemal fotograficzną pamięć.

Którą postacią z serialu jesteś?

Jakie osoby denerwują Cię najbardziej?
Ktoś Cię okradł, co robisz?
Wieczory spędzasz z:
Gdy ktoś Ci się spodoba, to...
Które zdanie najlepiej Cię określa?
Którą z wartości cenisz najbardziej?
Jaką zdolność posiadasz?
Dokończ zdanie. Każdą chwilę należy…
Pytanie 1 / 8

Konkurs

Odpowiedz na pytanie

Jakie cechy wykorzystujesz w swojej pracy i uznajesz za najbardziej przydatne i wartościowe? 5 najciekawszych odpowiedzi wygrywa!

Weź udział w konkursie

Musisz udzielić odpowiedzi na pytanie.